Darmowa dostawa od 350 PLN

Odmień swój ogród na wiosnę z koszami ogrodowymi

Odmień swój ogród na wiosnę z koszami ogrodowymi

Wiosna to jedna z najprzyjemniejszych pór roku. Przyroda budząca się do życia po zimowej stagnacji daje nam energię do działania, a także odpręża. Z tego powodu wiosna, to najlepszy czas na uporządkowanie i urozmaicenie swojego ogrodu w nowości. Sadzenie nowych roślin i krzewów jest kwintesencją takiej wiosennej werwy, jednakże warto pamiętać także o elementach, które upiększają nasz ogród. Jednymi z takich elementów są niewątpliwie wyroby z wikliny. Czym kierować się podczas wyboru wyrobów z wikliny i dlaczego są one dziś tak bardzo popularne?

Wiklinowy kosz na kwiaty, czyli elegancja i styl

Każdy ogród po zimie potrzebuje wiosennych porządków. To doskonały moment na wprowadzenie do naszego ogrodu nowych elementów. Wiklina stale cieszy się dużym powodzeniem, zaś w ciągu ostatnich lat, jej popularność zdecydowanie rośnie. Spowodowane jest to pięknym i naturalnym wyglądem wikliny, oraz troską o środowisko naturalne. Wyroby z wikliny są trwałe, designerskie, zaś ich produkcja pozostawia niemalże zerowy ślad węglowy, dlatego wiklinowe kosze i doniczki to hit ostatnich sezonów. Warto podkreślić, że popularne są dziś nie tylko wiklinowe kosze na kwiaty, ale także doniczki na kwiaty z wikliny, skrzynie na kwiaty oraz duże donice ogrodowe. Co ciekawe, tak duży boom na wyroby wikliniarskie jest powrotem do korzeni, ponieważ na polskich ziemiach plecionkarstwo ma bardzo długą tradycję – wikliny używano jeszcze na długo przed chrztem Polski.
Dlatego też nie dziwi fakt, iż z tak dużym sentymentem patrzymy dziś na wiklinowe kosze, donice czy skrzynie.

Wyroby z wikliny dobre także na balkony!

Nie każdy może organizować wiosenne porządki w ogrodzie, gdyż większość ludzi ma mieszkanie w mieście. Warto jednak zaznaczyć, iż wyroby z wikliny idealnie nadają się do zagospodarowania balkonowej przestrzeni. Urządzanie balkonu jest dość skomplikowane ze względu na jego dość mały metraż, dlatego w takim balkonie wszystko musy być dokładnie zaplanowane. Doniczki na balkon z wikliny świetnie komponują się z innymi elementami wystroju balkonu. Wiklina ma piękny naturalny wygląd, dlatego też nadaje balkonom nieco rustykalnego klimatu, który jest dziś bardzo modny. Warto podkreślić, że w miastach coraz popularniejsze jest uprawianie własnych ziół, takich jak rozmaryn, oregano, mięta, bazylia, kolendra czy tymianek. Uprawa własnych ziół jest nie tylko praktyczna (ponieważ wszystko mamy pod ręką na balkonie) ale także terapeutyczna, gdyż sadzenie, podlewanie i doglądanie własnych ziół działa kojąco na stres, który towarzyszy przecież nam wszystkim. Z tego powodu na balkonach bardzo często spotykane są także wiklinowe doniczek do ziół.

Czym kierować się podczas wyboru dobrych wyrobów z wikliny?

Wybierając kosze na kwiaty, doniczki na balkon, czy skrzynie na kwiaty z wikliny, warto zwrócić uwagę na najważniejszą kwestię, czyli producenta. Nasz sklep cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem, ponieważ jakość produktów jest dla nas najważniejsza. W połączeniu z tradycyjną metodą plecenia wikliny, produkty z naszego sklepu znane są na całą Polskę. Nasze wyroby z wikliny powstają w Rudniku nad Sanem, który powszechnie uważany jest za stolicę polskiego wikliniarstwa. Wiklinowy Świat to najlepsze wyroby z wikliny w bardzo atrakcyjnych cenach!

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl