Wiklinowy kosz na drewno do kominka - niezbędny i zawsze modny dodatek do kominka | Wiklinowy świat

Wiklinowe kosze na drewno do kominka

 Kosz na drewno jest podstawowym elementem wyposażenia każdego domu z kominkiem. Noszenie opału jest nieodłączną częścią palenia w kominku, dlatego czynność ta powtarzana jest każdego dnia podczas sezonu grzewczego. Dobry kosz na drewno pozwala nie tylko na sprawne przyniesienie drewna, ale także na trzymanie opału zaraz przy kominku. Dzięki temu drewno jest odpowiednio uporządkowane i całość wygląda niezwykle estetycznie.

Czym charakteryzuje się dobry kosz na drewno?

Dobry kosz na drewno kominkowe wyróżnia się przede wszystkim jego lekkość. Drewno na opał jest ciężkie (szczególnie w dużych ilościach), dlatego sam kosz nie może ważyć wiele. Co więcej, oprócz lekkości, powinna wyróżniać go także spora wytrzymałość, gdyż eksploatacja takiego kosza w sezonie zimowym jest nieustająca. Jednym z najpopularniejszych materiałów do tworzenia koszy na opał jest wiklinakosz na dewno do kominka z wkłądem jutowym. Plecenie koszy z wikliny ma wielowiekową tradycję, co udowadniają liczne znaleziska archeologiczne. Wiklina jest trwała, mocna, lekka i przyjemna w dotyku, dlatego wiklinowy kosz na drewno uznawany jest za najlepszy. Warto podkreślić, że kosze z wikliny są także bardzo pojemne, dzięki czemu za jednym razem jesteśmy w stanie wziąć dużo drewna na opał. Jest to niezwykle istotne podczas późnej jesieni i zimy, kiedy temperatura jest niska i każde wyjście na zewnątrz, to prawdziwe wyzwanie. Połączenie lekkości i wytrzymałości sprawia, że wiklinowe kosze na drewno są obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na przenoszenie i trzymanie drewna na opał.


Funkcjonalność i stylowy wygląd, czyli wiklinowe kosze do każdego wnętrza

Kosz z wikliny na kosz na drewno do kominkadrewno jest nie tylko niezwykle funkcjonalny, ale także idealnie nadaje się na ozdobę, ze względu na swój rustykalny wygląd. Takie kosze świetnie komponują się z każdym rodzajem aranżacji wnętrz – doskonale sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim i nowoczesnym. W stylu loftowym i industrialnym będą pięknym i naturalnym dodatkiem podkreślającym surowość całego wystroju. Dlatego też kosze na drewno z wikliny możemy zobaczyć w coraz większej ilości mieszkań i domów. Połączenie naturalnego wyglądu z wysoką funkcjonalnością  sprawia, że wiklinowy kosz kominkowy staje się niezbędnym wyposażeniem w każdym domu, czy mieszkaniu, w którym jest kominek.

Gdzie można znaleźć najlepsze kosze z wikliny?

Przy wyborze kosza z wikliny na opał trzeba kierować się przede wszystkim jego jakością. Modele, które wykonywane są według tradycyjnego splotu, charakteryzują się doskonałą wytrzymałością i ponadczasowym wyglądem. Powszechnie przyjęło się, iż polską stolicą wikliniarstwa jest Rudnik nad Sanem. To właśnie w tym miejscu wykonywane są wiklinowe wyroby, które znane są w całej Polsce. Sekretem sukcesu wikliny z Rudnika nad Sanem jest ścisłe trzymanie się metod i splotów znanych od wielu pokoleń. Jednym z najpopularniejszych sklepów z wiklinowymi koszami na drewno, jest Wiklinowy Świat. Zapraszamy do sprawdzenia szczegółowej oferty wiklinowych koszy na drewno do kominka dostępnych w naszym sklepie.

wiklinowy kosz kominkowy z jutą

Wiklinowe kosze na drewno, to elegancja i funkcjonalność - niezbędny element wyposażenia każdego domu z kominkiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony